PODPORUJEME

Naše ambulance pomáhá i mimo ordinaci. Finančními dary pravidelně podporujeme organizace, projekty a jednotlivce, kteří to nejvíce potřebují!

PŘISPÍVÁME NA BABYBOX 👶🏻

Již delší dobu se sestřičkou sledujeme projekt BabyBox. Máme radost z každého nového děťátka, které začne život v Babyboxu a neukončí ho někde ve tmě a chladu. Prosbu o finanční dar na provoz a inovaci stávajících 85 BabyBoxů, ale hlavně na zřízení nového BabyBoxu v jilemnické nemocnici, jsme proto přijaly s nadšením. 

Pokud ani Vám osud dětí, kterému sudičky nepřály, není lhostejný, zvažte, zda byste tento projekt, který pomohl už 253 ,,plaváčkům”, také mohli podpořit. Zakladatelé Ludvík Hess a Jakub Hess spoléhají pouze na velkorysé dárcovství, nemají žádné příjmy ani státní příspěvky. Takže pomůže doslova každá koruna, zájem a sdílení informací. Sdílejte a staňte se tak dobrou sudičkou.🙏 

Více informací najdete na webu www.babybox.cz.

JSME DOBRÝMI ANDĚLY

I když si o nás děti v ambulanci občas myslí, že jsme spíše čerti a slzička někdy ukápne.

Máme v péči ambulance pět dětí, kterým Dobrý anděl pomáhá. Když jsem se rodičů těchto dětí zeptala, co jim to přináší, všichni odpověděli, že to není jenom finanční pomoc. Pocit, že jim v tom boji s osudem někdo kryje záda, je pro ně hodně důležitý.

Víme proto, že nepodporujeme jenom hezkou reklamu v televizi.

A když se andělem můžou stát i čerti, tak proč ne vy ? 


Více informací najdete na webu www.dobryandel.cz.

TŘI KAČKY PRO VÍTKA 🦆🦆🦆

Vítek, nádherný 7letý klučík, s nebesky modrýma očima, ze kterých na vás kouká 4 měsíční miminko. A stačí ho oslovit a pohladit po tváři a věnuje vám něco, co za co se dnes platí zlatem. Upřímný, šťastný, ničím nefalšovaný, bio, eko úsměv. Žádný instagramový fejk. Usmívá se i proto, že ho nic nebolí. U dětí s dětskou mozkovou obrnou se jejich nefunkční svaly začnou zkracovat, a tak bolestivě deformovat končetiny.

Vítkovi pomáhá speciální rehabilitace, a právě s tou jsme na Vánoce 2022 Vítkovi a celé jeho rodině ve spojení s Vámi finančně moc pomohli.

ČLOVĚK V TÍSNI

Jsem skřivan a miluji brzké ráno, když se s hrníčkem kávy na chvilku zastavím. Předtím, než se rozjede běžný den. Vzbudím moje pubertální děti a zkusím je dostat včas do školy. Když vystoupí z auta před školou, pár vteřin koukám, jak se s úsměvem přidají do chumlu hezkých mladých lidí. Cestou do práce se pokochám výhledem na Krkonoše. Mám práci, která mě baví a uživí. Mám rodiče, kteří mi dali zázemí a podporu, abych mohla studovat. A i přesto, že jsem cizinka, můžu své vzdělání v této krajině zúročit. Cestou domů vyzvednu děti z kroužků. V autě syn nadšeně povídá o plánovaném výletě s třídou. Vcházíme domů, kde nás obejme známá vůně a příjemné teplo. Manžel po návratu z práce probere se synem novinky v hokeji a po mém naléhání mu vysvětlí vzorečky z chemie. Potom chvilku tiše sedí a poslouchá před dveřmi pokojíku dceru, která hraje na kytaru.

Usínám s knížkou s pocitem, že to byl fajn den.

A co když zítra ráno už nezačne tou pohodou u voňavého kafe? 

Více informací najdete na webu www.clovekvtisni.cz.