Pediatrie s úsměvem

Na tomto blogu zkusím občas napsat nějakou radu, která by vám mohla pomoct přežít nemoci vašich dětí ve větším klidu a nebo vám napověděla, kdy se nevyplácí hrát si na doktora. Bude to vlastně takové kukátko do dětské ambulance. Ale je to jenom light verze. Pro inspiraci. Rady a pomoc hledejte vždy u svých lékařů! Těch z masa a kostí. Vaše MUDr. Martina Milkovičová ♡

Dnes se pokusím naučit vás tyto dva neřády od sebe rozeznat. Je to trošku svízel, umí se totiž objevit i spolu. A protože o užehnutých a upálených poslední dny není nouze, možná se hodí pár rad, co s nimi.

Klíšťata útočí! A vy denně chodíte s breberkami celými nebo roztrženými, s hrůzou mi ukazujete flíčky a fleky a chcete vašemu dítěti pustit žilou pokaždé, co se do něj ten ošklivý parazit zakousne. Tak jak to vlastně je?

Dnes je to spíše upozornění než úsměvné povídání. V Semilech jsme z neštovic, přes průjmy, plynule přešli k zánětům spojivek.

Předtím, než za sebou zabouchnete dveře bytu, sednete do auta a zaposloucháte se do toho sladkého: „Už tam budem?“, zkusím vám pomoct zabalit lékárničku na dovolenou s dítětem.

Chvíli jsem hledala téma, o kterém bych mohla napsat. A ono se našlo samo. Obstipace. Neboli zácpa. Je stejně nepříjemná a překvapivě stejně častá jako ta na D1. Trpí na ní až 5 % dětí do 4 let.

Small talk o puberťákovi v domácnosti probíhá v naši ambulanci poměrně často. Myslím proto, že povídání o tom hořkosladkém období zvaném puberta se někomu z vás hodí.

Naposledy jsme úspěšně zvládli zvracení. To, že zvracení jde často ruka v ruce s průjmem, víte i beze mě. Zkusím tedy napsat, jak vyhrát boj nad jejich společným tažením.

Původně jsem si povídání o tom, co dělat, když vaše dítko zvrací, má průjem nebo obojí, chtěla nechat na čas, kdy budete plánovat letní dovolenou. Ale v tomto divném světě se dějí divné věci, a tak se nám hromadné blinkání rozjelo už teď v zimě. Takže zkusím něco napsat a vy budete na léto připraveni.

Pamatujete na povídání o klučičím pokladu a péči o něj? Zvedla se tady vlna vášní a názorů. Aby ne, poklad je poklad. Jenomže jsem při tom málem zapomněla na princezny a jejich tajemství. Takže co když k nám přiletí vrána?

Sledujte blog Pediatrie s úsměvem na Facebooku!👀

Sdílejte a lajkujte!

Ať se tohle odlehčené lékařské čtení dostane do povědomí rodičům, kteří jsou stejně zvídaví, jako vy. Ať se tyhle osvědčené rady a tipy ukážou na zdi těm, kteří je zrovna potřebují. Ať pravdivé informace z praxe přebijí ty nesmysly, které se dají na internetu najít. A ať si všichni užijeme ty své ratolesti ve zdraví!💙