NAŠE ORDINACE

V naší ambulanci poskytujeme léčebně preventivní péči pro děti a dorost od 0 do 19 let. Hlavní prioritou je přátelský přístup k dětským pacientům, vytvoření klidné atmosféry a vzájemné důvěry s rodiči.

Poradíme s kojením

Laktační poradenství poskytujeme přímo v ordinaci. Stačí se předem domluvit a po ordinačních hodinách vše zkonzultujeme, ať už osobně nebo telefonicky.

Půjčujeme pomůcky

Rádi Vám zapůjčíme kojenecké váhy, pomůcky pro kojící maminky, odsávačky mateřského mléka a k dispozici máme také monitory dechu.

Zavádíme náušnice

Pro zavedení náušniček si můžete zvolit libovolnou metodu. Dle rozhodnutí rodiče pak zvolíme klasickou metodu, nebo metodu nastřelováním.

Doporučíme rehabilitaci

Úzce spolupracujeme s Dětským speciálním centrem Na Olešce a s jejich rehabilitační ambulancí. Rádi Vám se vším poradíme.

Vyšetřujeme

Výhodou těchto vyšetření je okamžitý výsledek, k dispozici je do 2 minut. Dítě není zatěžováno žádným složitým či bolestivým odběrem. Usnadní nám tak rozhodnutí o případném zahájení antibiotické léčby. Vyšetření jsou plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

CRP

Hladina C-reaktivního proteinu (proteinu akutního zánětu) stoupá při bakteriální infekci. Vyšetřuje se z kapky krve z prstu.

STREPTEST

Přímé vyšetření na přítomnost antigenu bakterie Streptococcus pyogenes. Zjišťuje se stěrem vatičkou na tyčince, a to z krku či úst.

MOČ CHEMICKY

Vzorek moči vyšetřujeme pomocí analyzátoru Hand U Reader. Přístroj pomocí močových proužků rychle vyhodnotí celkem 11 údajů.


Screening zraku přístrojem Plusoptix

Nejkritičtější období ve vývoji zraku je první rok života dítěte. Aby byly co nejdříve odhaleny refrakční vady oka, měl by být zrak dítěte změřen optimálně v 10. až 12. měsíci věku. Ametropie představuje nejčastější příčinu tupozrakosti a může být zjištěna pouze měřením oční refrakce.

Pro screening zraku malých dětí je přístroj Plusoptix skvělou volbou! 

  • přístroj díky svému vzhledu upoutá pozornost dítěte
  • samotné měření trvá pouze několik vteřin
  • bezkontaktní forma měření bez rozkapání
  • měření možné již od 6. měsíce věku dítěte

Náš tým


MUDr. Martina Milkovičová

dětská lékařka

Usměvavá paní doktorka, která se každou neděli večer už moc těší na další týden s malými pacienty. Sama je už maminkou, a tak má velké pochopení nejen pro děti, ale i pro ty jejich starostlivé rodiče.🤗


Petra Šimůnková

zdravotní sestřička

Naše sestřička Péťa je vždy dobře naladěný človíček, bez kterého bychom se v ordinaci jen těžko obešli. Ale pozor! Nemá ráda zběsilé ťukání na dveře.🤭

A tady náš tým pracuje!

Nemusíte se bát, že budete mít při čekání nebo při vyšetření dlouhou chvíli! 🐋